W dniu 22.03.2024 roku miało miejsce spotkanie z absolwentami naszej szkoły. Wydarzenie to było pierwszym z cyklu spotkań pt. „Śladami losów absolwentów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie”, które mają być inspiracją oraz motywacją do dalszej pracy dla naszych uczniów. Chcemy  poprzez pokazanie losów naszych absolwentów uświadomić im, że mogą w życiu robić naprawdę wszystko i być kim tylko chcą. Jako pierwsi nasze zaproszenie przyjęli starszy sierżant Monika Korfanty oraz dr inż. nauk rolniczych Darek Rejek. Pan Darek związał swoją zawodową drogę z Hodowlą Roślin Smolice sp. z o.o. grupa IHAR i przybliżył ją naszej młodzieży, natomiast Pani Monika pracuje obecnie w wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Nasi goście podzielili się, z trochę młodszymi kolegami, doświadczeniami i historią swojej drogi zawodowej po ukończeniu liceum. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy, usłyszała kilka ważnych wskazówek na przyszłość i wyszła z zajęć bardzo zadowolona. Było to interesujące, miłe i niezapomniane spotkanie zarówno dla nas, jak i dla odwiedzających, którzy z sentymentem wspominali pobyt w murach naszej szkoły. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.