W piątkowy wieczór, 9.12.2022 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie odbyła się Pierwsza Świąteczna Gala Wolontariatu. Uroczystość podsumowała działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dobroduszni”, który został powołany do życia 1 września 2021 roku. Wieczór był pełen atrakcji, niespodzianek, wzruszeń, radości i uśmiechu.  W jednym miejscu, przy słodkim poczęstunku, spotkali się uczniowie, rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz wszyscy sympatycy i przyjaciele naszej szkoły. W czasie uroczystości uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia taneczne i aktorskie. Pod czujnym okiem nauczycielek przygotowali piękne przedstawienie, nagrodzone gromkimi brawami. Był również czas na wspólne kolędowanie ze szkolnym chórem Ars Nova, uczennicą Aleksandrą Skotarek oraz naszą uczennicą z Ukrainy Anastazją Trofymuk, która zaśpiewała kolędę i wyrecytowała świąteczny wiersz w swoim ojczystym języku. Podczas spotkania była również okazja, aby wesprzeć chorą Tosię Niwczyk i wrzucić datek do puszki dziewczynki. Świąteczna Gala wolontariatu była jednak przede wszystkim okazją do podziękowania, wyróżnienia i nagrodzenia drobnymi upominkami, działających w szkole wolontariuszy. Wspaniałych młodych ludzi, o ogromnym sercu, którzy dobrowolnie, bezinteresownie i nieodpłatnie chcą pomagać innym osobom lub społeczeństwu. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z krótką historią Klubu oraz obejrzeć prezentację działań wolontariuszy. W momencie powstawania Klubu, przyłączyło się do niego 29 naszych uczniów, a dzisiaj jest ich już 65. Gala była również idealny momentem, aby podziękować tym, bez których nasza szkoła nie mogłaby prawidłowo funkcjonować. Podziękowania i drobny upominek z rąk Pani Dyrektor otrzymali przedstawiciele zaproszonych firm i różnych instytucji współpracujących ze szkołą. Na koniec wszystkim zgromadzonym złożono życzenia świąteczne, a uczestnicy odebrali przygotowanie dla nich niespodzianki.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w zorganizowanie naszej gali. Składamy podziękowania także wszystkim firmom, instytucjom, które wsparły nasze działania oraz wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i spędzili z nami ten wieczór. Do zobaczenia w przyszłym roku J