W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II nie zapomnieli również o zwierzętach. Z inicjatywy uczennic klasy III A LO zorganizowana została w naszej szkole zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska w Rawiczu. Akcja trwała od początku października do 17 grudnia i zgodnie z ustaleniami i zapotrzebowaniem schroniska, zbierano suchą i mokrą karmę oraz żwirek betonowy dla kotów.

Nasi uczniowie, jak zawsze, pokazali swoje wielkie serce i wykazali się wielką wrażliwością i dobrocią. Do szkoły trafiło prawie 50 puszek z mokrą karmą, wiele paczek suchej karmy oraz 40 kg żwirku. Wszystkie te podarunki wolontariuszki naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dobroduszni” dostarczyły do schroniska, w którym obecnie przebywa 15 bezdomnych psiaków i 10 przesympatycznych kociaków, które czekają na adopcję. W imieniu opiekunki zwierząt i naszym, wszystkim bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie i pomoc :)