Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować [Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.]

W dniu 16 października 2020 roku kolejny już raz obchodziliśmy Dzień Patrona. To wyjątkowy dzień dla naszej szkoły, jest to dzień w którym szczególnie wspominamy naszego Patrona, jest to czas zadumy nad jego słowami kierowanymi do młodych ludzi. To święto całej społeczności szkolnej, to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem szkoły, którym jest św. Jan Paweł II. Ta szkoła wychowuje młode pokolenie w poszanowaniu takich wartości jak szacunek, tolerancja, uczciwość, pracowitość, ale przede wszystkim miłość do drugiego człowieka.

 

Nie tak dawno obchodziliśmy jubileusz  XXV-lecia istnienia naszej szkoły, a tu kolejny rok świętowania w zupełnie innych okolicznościach ze względu na sytuację epidemiologiczną  naszego regionu. Już od 26 lat przeżywamy to szczególne wydarzenie nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.
Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Elżbiety w Jutrosinie o godz. 8:30 z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Jaskuła, w czasie której modliliśmy się w intencji całej społeczności szkolnej, skierowaliśmy także modlitwę o ustąpienie pandemii. Oprawę muzyczną mszy świętej przygotowała p. Beata Wosiak-Łuczka wraz z montażem słowno-muzycznym, który przygotowała p. Lucyna Rajch. Po mszy świętej dyrekcja szkoły wraz z pocztem sztandarowym i Prezydium Samorządu Uczniowskiego udała się pod tablicą pamiątkową naszego Patrona św. Jana Pawła II przy budynku naszej szkoły i złożyliśmy wiązankę kwiatów.
Oprawa graficzna szkoły przygotowana przez p. Beatę Wosiak-Łuczka.