DSC_0298-1.JPG

16 października bieżącego roku odbyły się obchody 25- lecia Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie połączone z dniem Patrona Szkoły oraz gminnym Świętem Edukacji Narodowej.

zobacz zdjęcia

artykuł na stronie Życie Rawicza

Inauguracją uroczystości rocznicowych była Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak. Następnie zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i młodzież udali się pod pomnik Jana Pawła II i złożyli wiązanki kwiatów. W sali Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji odbyła się dalsza część uroczystości. Na wstępie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Jan Borucki, a następnie zaproszeni goście, m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Jutrosin Romuald Krzyżosiak, Starosta Rawicki Adam Sperzyński, Wójt Gminy Pakosław Piotr Skrzypek, wicekurator Zbigniew Talaga, przewodnicząca Rady Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda Bogna Duda – Jankowiak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Fabian Małecki, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Jutrosińskiej Ireneusz Mikołajewski. Kolejnym punktem programu była akademia poświęcona Patronowi Szkoły, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły, zespół wokalny Melodyjki ze Szkoły Podstawowej w Dubinie oraz Szakiety ze Szkoły Podstawowej w Szkaradowie. Montaż słowno- muzyczny przygotowany został przez panie Lucynę Rajch i Beatę Wosiak. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Jutrosinie, Szkoły Podstawowej w Szkaradowie, Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jutrosinie oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie.

Romuald Krzyżosiak, wręczył również dyrektorom szkół: Dominice Ugorek, Annie Kaczmarek, Irminie Gilickiej- Zalas i Janowi Boruckiemu nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Jutrosin. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe foldery poświęcone historii naszej szkoły, przygotowane przez polonistki Ewę Specht- Mosiek i Anitę Krzyżosiak.