20181207_095502.jpg

W dniu 7.12.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie o życiu i działalności Józefa Mehoffera.

zobacz zdjęcia

Ten wybitny artysta z okresu Młodej Polski pozostawił liczne dzieła, które znajdują się zarówno w Jutrosinie, jak i w Turku, gdzie odbył się konkurs. Tym razem podczas XIII edycji tego konkursu naszą szkołę reprezentowali – Agnieszka Waścińska, Jan Kasprzak, Nikola Zarzycka oraz Martyna Jamroży. Po przyjeździe do Turku zwiedziliśmy miejscowe muzeum, w którym znajduje się wiele szkiców i kartonów jego prac. Mogliśmy również z bliska przyjrzeć się wielkim dziełom. Następnie z dyrektorem muzeum poszliśmy do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa , gdzie poznaliśmy historię tego miejsca i zobaczyliśmy całe jego wnętrze. Budowla wywarła na nas bardzo duże wrażenie, w końcu jest to najlepsze dzieło mistrza. Po zwiedzeniu muzeum i kościoła, wspólnie z innymi uczestnikami konkursu, przystąpiliśmy do pisania testu, dotyczącego życia i twórczości Józefa Mehoffera. Trwał on 60 minut i był podzielony na trzy kategorie wiekowe : szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz średnie. Drugą częścią konkursu były prace w grupach, które składały się z uczestników wybranych drogą losową z różnych kategorii wiekowych. W zawodach drużynowych pod uwagę brano m. in. znajomość obrazów autorstwa J. Mehoffera oraz układanie puzzli przedstawiających jego dzieła z miejscowego kościoła.

Nasi uczniowie wykazali się wiedzą na bardzo wysokim poziomie i godnie reprezentowali szkołę. Pierwsze miejsce zajął Jan Kasprzak w teście indywidualnym, a także na pierwszym miejscu uplasowały się: Nikola Zarzycka i Agnieszka Waścińska w rywalizacji zespołowej oraz III miejsce w części plastycznej zdobyła Martyna Jamroży.