Studniwka - grupowe.jpg

 „Miło szaleć, kiedy czas po temu...” -  Jan Kochanowski

 Tegoroczni maturzyści, nauczyciele, pracownicy administracji Zespołu Szkół

zdjęcia

im. Jana Pawła II w Jutrosinie wraz z osobami towarzyszącymi spotkali się w piątkowy wieczór, 9 lutego br. na balu studniówkowym w Restauracji ,,Różany Zakątek” w Osieku. Była to dziewiętnasta studniówka w historii naszej szkoły. Uczniowie z dużą dbałością przygotowali część oficjalną, prowadzoną przez konferansjerów: Julię Kłakulak i Dawida Grigoryana. Następnie o zabranie głosu poproszono Panią wicedyrektor Hannę Erber – Nowak, która powiedziała m. in. ,,Czas mija niepostrzeżenie. Wydaje się, że tak niedawno rozpoczęliście naukę w jutrosińskim liceum, a już jesteście w trzeciej klasie i do matury zostało niespełna sto dni solidnej, i wytężonej pracy. Właśnie ze względu na to, aby tradycji stało się zadość, spotykamy się tutaj na balu studniówkowym. Po latach wspominać będziecie dzisiejszy wieczór i noc - bo studniówka to bal, który pamięta się przez całe życie. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy.’’

Przyszli maturzyści zatańczyli tradycyjnego poloneza. Nad całością układu staropolskiego, dostojnego tańca czuwała i pomocą swoją służyła Pani Paulina Lewandowska, której młodzież serdecznie podziękowała. Słowa wdzięczności skierowano również dla wychowawczyni, nauczycieli oraz pracowników szkoły za ciężką pracę, cierpliwość, serdeczny uśmiech i słowa otuchy potrzebne w chwilach zwątpienia. Specjalnie na tę okazję uczniowie przygotowali charakterystyki nauczycieli i przybyłych gości, jak również zadedykowali im wybrane utwory muzyczne. Wiązanki kwiatów stanowiły wyraz wdzięczności za trud włożony w edukację i wychowanie. Nie zabrakło też podziękowań skierowanych dla rodziców za przygotowanie tak wyjątkowej uroczystości.

Po wspólnych zdjęciach przyszedł czas na zabawę do białego rana, podczas której zarówno młodzież, jak i nauczyciele demonstrowali swoje umiejętności taneczne w rytmie najmodniejszych przebojów. Wszystkim obecnym już od samego początku dopisywał wyśmienity humor. Imprezę prowadził DJ Witold Grzywaczewski, absolwent naszej szkoły.

Oby wszystkie studniówki tak wyglądały, bowiem zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bawili się doskonale. Wrażenia zapewne na długo pozostaną młodym ludziom w pamięci.