20171107_121027.jpg

 

W dniu 07 listopada 2017 roku charyzmatyczny muzyk, wirtuoz perkusji Wiesław „Blacha „ Błażkiewicz spotkał się z uczniami naszej szkoły. Uczniowie wzięli udział w niecodziennych warsztatach profilaktyczno- muzycznych Szkoła wolna od uzależnień- „ Zło dobrem zwyciężaj”.

zobacz zdjęcia

 Artysta rozpoczął swój występ od zaprezentowania budowy klasycznego zestawu perkusyjnego oraz możliwości perkusji i gitary basowej, na której przygrywał Leszek Szydłowicz.

W dalszej części uczestnicy spotkania poznali wzruszającą historię życia perkusisty, od bycia na szczycie jako gwiazda i muzyk, po całkowity upadek, gdy w wieku 33 lat żył na ulicy. Artysta opowiedział o swoim zwycięstwie w zmaganiach z nałogiem oraz z chorobą nowotworową. Na przykładzie historii wielkich muzyków rockowych, którzy zmarli wskutek nałogu uświadomił młodzieży, jak bardzo zgubne dla człowieka jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po narkotyki i dopalacze. Muzyk zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie wikłali się w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem.

 

Dla artysty sposobem na ukazanie emocji jest muzyka, która sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Gość zachęcał młodzież , by odkrywała swoje talenty.

 

Warsztaty zakończyło wspólne muzykowanie artysty z uczestnikami spotkania. Była to dla uczniów lekcja podejmowania właściwych decyzji, a doświadczenia artysty przykładem, jak jedna decyzja może, czasami na zawsze zmienić życie człowieka.