Turniej Polonistyczny ZAGADKOWA POLSZCZYZNA
28 listopada 2023 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły: Michał Hudomient, Wojciech Jarczewski, Zuzanna Krzyżosiak, Zofia Stachowiak, Sandra Wolna, Zuzanna Stelmach, Maria Lipna, Milena Sztulpa, Zofia Kaczan i Anna Przybylska wzięło udział w Turnieju Polonistycznym z elementami gry terenowej ,,ZAGADKOWA POLSZCZYZNA- POLSZCZYZNA W ZAGADKACH 2". Turniej odbył się w pałacu w Pakosławiu, a jego organizatorem była Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda.
Uczestnicy zmagań mieli za zadanie rozwiązać test, którego zadania dotyczyły kultury języka polskiego, poprawności językowej, etymologii, frazeologii, fonetyki, słowotwórstwa, leksykografii, stylistyki, ortografii i interpunkcji. Po zakończeniu testu uczestnicy Turnieju brali udział w warsztatach pt. ,,Prosta polszczyzna".
Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w turnieju, szczególnie zaś Michałowi Hudomientowi, który zajął III miejsce.