„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”

(Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)

Dzisiejszy dzień to dzień pełen wspomnień i wzruszeń. To właśnie dzisiaj, 18 maja 2021 r., obchodzimy  101 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. 


 

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest humanistyczne przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka, oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości.

Sercem i myślami jesteśmy dziś szczególnie z naszym patronem. Fakt, że nasza szkoła nosi imię wielkiego Polaka, napawa dumą, ale równocześnie czyni nas odpowiedzialnymi za wcielanie w życie wartości, które nam pozostawił.
Święty Janie Pawle II – dziś, w rocznicę Twych urodzin dziękujemy Ci za naukę, którą nam pozostawiłeś i która jest dla nas drogowskazem. Swoim życiem pokazałeś, co znaczy być prawdziwym człowiekiem, a nam pozostawiłeś wskazówki, mówiąc: ,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd’’.

 

W związku z 101 rocznicą urodzin patrona Naszej Szkoły, zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w quizie z wiedzy o jego życiu. Na najlepszych czekają upominki.